ביטוח משכנתא

הבית שלנו הוא המקום הבטוח ביותר עבורנו. בין אם מדובר בבית שבבעלותנו ובין אם בבית שאנו שוכרים, 

ביטוח משכנתא מורכב למעשה משני ביטוחים – ביטוח חיים וביטוח נכס.


ביטוח חיים

ביטוח זה מבטיח לבנק כי במקרה מוות של אחד הלווים או שניהם, חברת הביטוח תשלים את החוב לבנק. חברות ביטוח נוהגות לכלול במסגרת ביטוח משכנתא גם ביטוח למקרה של נכות או אובדן כושר עבודה. רכיב זה תפקידו למנוע מצב בו הלווה, כתוצאה ממחלה או תאונה, איבד את היכולת להתפרנס ולעמוד בתשלומי המשכנתא וכתוצאה מכך יאבד את ביתו.

נקודה שמבלבלת לא מעט אנשים היא שביטוח חיים למשכנתא אינו מחליף את ביטוח החיים הפרטי או להיפך, מאחר והוא מספק את הכסף לבנק ולא ללווה.

ביטוח נכס

ביטוח הנכס נועד לשמירת שלמותו של המבנה או לפדיון ההלוואה במקרה נזק. כך, אם נגרם נזק למבנה, משלם הלווה עבור התיקון במקום הכסף המוקצה למשכנתא, ואילו הבנק יגבה את התשלום מחברת הביטוח על חשבון הסכום ששולם עבור ביטוח המשכנתא.

בסוג זה של ביטוח משכנתא חשוב לבדוק מה כולל ביטוח הנכס – האם הוא כולל נזקים חיצוניים, נזקי רעידות אדמה, ביטוח צד ג' וכדומה.

לפני שרוכשים ביטוח משכנתא

לקראת רכישת ביטוח משכנתא חשוב לבצע סקר שוק מקיף, על מנת למצוא את הביטוח המקיף ביותר. ביטוח משכנתא הוא מוצר פינננסי מורכב ועם משמעויות כלכליות ארוכות טווח ולכן חשוב להתייעץ עם סוכן הביטוח ולוודא שאתם מבינים היטב את הפוליסה, ושאין שום סעיפים קטנים שעלולים להיות משמעותיים לרעת המבוטח.